چربی خوب، چربی بد

چربی خوب، چربی بد

 

شناخت ما از چربی ها از مطالعه مولکولهای سازنده آنها یعنی اسیدهای چرب بدست آمده است. اسیدهای چرب میتوانند اثرات متفاوتی روی سلامت ما داشته باشند این که یک ماده غذایی چرب چه اثری روی سلامت شما دارد بسته به این است که نسبت هر کدام از این اسیدهای چرب در آن چقدر باشد.
یکی از انواع این چربی ها که به نام چربی های اشباع شده نامیده می شوند به عنوان چربی بد معروف هستند. این چربی به طور مثال در گوشت و محصولات لبنی وجود دارد که احتمال بیماری های عروق کرونر و دیبابت و چاقی را بالا می برند.
اخیرا چربی های دیگری به نام ترانس معرفی شده اند که ساخته دست بشر هستند. اسدیهای چرب ترانس از هیدروژنه کردن روغن های گیاهی و تبدیل آن به روغن های گیاهی جامد به دست می آیند. این چربی ها به عنوان روغن های بد به حساب می آیند بنابراین استفاده از مارگاریز که یک کره گیاهی است جانشین مناسبی برای کره حیوانی نمی باشد.
در عین حال تعدادی از اسیدهای چرب برای سلامتی بسیار مفید هستند که به عنوان اسیدهای چرب خوب از آنها یاد می شود. به عنوان مثال اسیدهای چرب غیر اشباع که در زوعن زیتون و روغن کانولا یافت می شوند به سلامت افراد کمک زیادی می کنند.
یکسری از اسیدهای چرب مفید برای بدن وجود دارند که بدن نمی تواند خود آنها را تولید کند و بدن نیاز دارد که حتما آنها را از مواد غذایی تامین کند به اینها اسیدهای چرب ضروری گفته می شود از انواع اسیدهای چرب ضروری می توان امگا ۶ و امگا ۳ را نام برد. امگا ۶ در روغن ذردت، گلرنگ، آفتاب گردانو پنبه دانه یافت می شود و اسیدهای چرب امگا ۳ در غذاهای دریایی، سبزیجات پررنگ سبزرنگ ،ماهی، روغن کانولا و گردو یافت می شوند. نکته مهمی که وجود دارد نسبت متعادلی از این دو نوع اسید چرب ضروری است که باید مصرف شود.
مصرف بیش از حد امگا ۶ و مصرف پایین امگا ۳ باعث برو ز بیماری های زیادی در انسان می شود. بدن باید حتما نسبت مناسبی از این دو نوع اسید چرب ضروری را دریافت کند. بنابراین برای سلامتی بیشتر باید غذاهای غنی از امگا ۳ مثل ما های های چرب، گردو، روعن کانولا و تخم کتان مصرف کرد و یا از مکمل های امگا ۳ موجود در بازار دارویی استفاده کرد. بهتر است از روغن های زیتون و کانولا به عنوان روغن اصلی آشپزی به جای روغن ذرت و آفتابگردان استفاده کرد همچنین با کاهش مصرف مارگاریز، روغن قنادی، کیک و شیرینی و تنقلات از مصرف اسیدهای چرب ترانس دوری کرد.
روغن کانولا به علت اینکه اسید چرب ترانس و امگا ۶ کمتری دارد از سالم ترین روغن ها به حساب می آید و ترکیبی از روغن زیتون و کانولا باید از اصلی ترین روغن های مصرفی در خانه باشند. همچنین با مصرف بیشتر گردو و سبزیجات برگ سبز می توانیم به سلامتی خود بیشتر کمک کنیم.


Leave a Reply

Your email address will not be published.

*


داروخانه آناهید

  • ولی عصر، بلوار اسفندیار، شماره 63، طبقه همکف
  • (021)22029499-(021)22029498 (021) 2205 7214
  • reception@anahidds.com

ساعت کاری

  • شنبه تا چهارشنبه
    9 الی 9 شب
  • پنج شنبه ها
    9 الی 2 بعداظهر